Trwają zapisy na kursy przygotowujące do testu 8-klasisty i egzaminu maturalnego z matematyki! Sprawdź!

Blog

Wykorzystaj matematyczną wiedzę jako Quant!


1 minuta czytania

Każdy z nas zna powiedzianie "matematyka jest królową nauk". I rzeczywiście jest w tym sporo prawdy, a we współczesnym świecie, w którym zewsząd otaczają nas statystyki, dane i liczby, matematyczna wiedza zdaje się być po prostu niezbędna.

Przekłada się to również na coraz większe zapotrzebowanie osób posiadających zdolności matematyczne na rynku pracy. Jednym z takich przykładów jest quant - uważany przez analityków za "zawód przyszłości". Quanci zajmują się przede wszystkim oszacowywaniem ryzyka sprzedażowego, tworzą również taryfy produktowe i analizy rynkowe.

Bez ich wiedzy banki miałyby bardzo utrudnione funkcjonowanie - quanzi biorą również udział w szacowaniu ryzyka kredytowego i operacyjnego bazując na modelach matematycznych i statystycznych. Quanci decydują także o ostatecznym kształcie reklamy podczas kampanii reklamowych. Analizując dane są w stanie przewidzieć jak zachowa się konsument i co trzeba zrobić, aby wzmocnić postrzeganie marki lub zaufanie do firmy.

Ich argumenty w tym zakresie opierają się przede wszystkim na twardych dowodach liczbowych. Osoby zatrudnione na takim stanowisku mogą liczyć na wynagrodzenie od 6 tysięcy złotych do nawet 30 tysięcy złotych (i więcej). Wszystko zależy wyłącznie od naszego doświadczenia i umiejętności.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Następny

Podobne artykuły

Blog

Wykorzystaj matematyczną wiedzę jako aktuariusz!

Aktuariusz to jeden z najlepiej opłacanych zawodów powiązanych z matematyką. Osoby, które zdecydują się na tę ścieżkę zawodową muszą się...

Czytaj więcej
Blog

Jak zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym?

„Nie przejmuj się, że masz problemy z matematyką. Zapewniam Cię, że ja mam jeszcze większe”. Czyżby sam Albert Einstein wątpił w swoje...

Czytaj więcej

Matematyka bez tajemnic

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapoznałem się i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych