Trwają zapisy na kursy przygotowujące do testu 8-klasisty z matematyki! Sprawdź!

Blog

Wykorzystaj matematyczną wiedzę jako aktuariusz!


1 minuta czytania

Aktuariusz to jeden z najlepiej opłacanych zawodów powiązanych z matematyką. Osoby, które zdecydują się na tę ścieżkę zawodową muszą się jednak liczyć z wieloletnim przygotowaniem do pracy.

Aby zostać aktuariuszem, sam matematyczny talent nie wystarczy. Najpierw należy zdać specjalny egzamin aktuarialny lub ukończyć jedne z wybranych studiów wyższych. Później czeka nas wieloletnia praktyka pod czujnym okiem mentora w branży.

Wysiłek się jednak opłaca - najlepsi aktuariusze zarabiają nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie! Średnie zarobki wahają się od 10 do 18 tysięcy złotych.

No dobrze, ale czym w ogóle zajmuje się aktuariusz?

Aktuariusze zajmują się przede wszystkim oszacowywaniem ryzyka inwestycyjnego, wspomagając się m.in. analizami matematycznymi. Muszą też skutecznie analizować opłacalność danych produktów (głównie ubezpieczeniowych). Biorą udział w tworzeniu polis ubezpieczeniowych i realizacji planów emerytalnych.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją matematyczną wiedzę, koniecznie sprawdźcie ofertę naszych kursów dwuletnich i rocznych! :)


Poprzedni Następny

Podobne artykuły

Blog

Matematyka w architekturze - jak architekci wykorzystują matematykę w swoim zawodzie?

Zastanawiasz się czasem, dlaczego matematyka jest określana jako królowa nauk? Spójrz na Twoje otoczenie - to, że Twój dom, sklep czy...

Czytaj więcej
Blog

Wzory skróconego mnożenia – do czego się przydają?

W nauce matematyki do matury bardzo ważne są dwie sprawy. Pierwsza to zrozumienie matematycznych zagadnień, nie „wykucie ich na blachę”....

Czytaj więcej

Matematyka bez tajemnic

Zapisz się na kurs

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapoznałem się i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych