Trwają zapisy na kursy przygotowujące do testu 8-klasisty z matematyki! Sprawdź!

Blog

Wykorzystaj matematyczną wiedzę jako aktuariusz!


1 minuta czytania

Aktuariusz to jeden z najlepiej opłacanych zawodów powiązanych z matematyką. Osoby, które zdecydują się na tę ścieżkę zawodową muszą się jednak liczyć z wieloletnim przygotowaniem do pracy.

Aby zostać aktuariuszem, sam matematyczny talent nie wystarczy. Najpierw należy zdać specjalny egzamin aktuarialny lub ukończyć jedne z wybranych studiów wyższych. Później czeka nas wieloletnia praktyka pod czujnym okiem mentora w branży.

Wysiłek się jednak opłaca - najlepsi aktuariusze zarabiają nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie! Średnie zarobki wahają się od 10 do 18 tysięcy złotych.

No dobrze, ale czym w ogóle zajmuje się aktuariusz?

Aktuariusze zajmują się przede wszystkim oszacowywaniem ryzyka inwestycyjnego, wspomagając się m.in. analizami matematycznymi. Muszą też skutecznie analizować opłacalność danych produktów (głównie ubezpieczeniowych). Biorą udział w tworzeniu polis ubezpieczeniowych i realizacji planów emerytalnych.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją matematyczną wiedzę, koniecznie sprawdźcie ofertę naszych kursów dwuletnich i rocznych! :)


Poprzedni Następny

Podobne artykuły

Blog

Jakie kompetencje i kwalifikacje trzeba posiadać, aby pracować w księgowości?

Zawód księgowego, z punktu widzenia statusu formalnego, istnieje już od XIX wieku, a choć księgi rachunkowe zmieniły się w cyfrowe...

Czytaj więcej
Blog

Jak zdać egzamin ósmoklasisty?

Choć egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, to jednak dobry wynik jest przepustką do nauki w wymarzonej szkole średniej. Sporo...

Czytaj więcej

Matematyka bez tajemnic

Zapisz się na kurs

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapoznałem się i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych