Trwają zapisy na kursy przygotowujące do testu 8-klasisty i egzaminu maturalnego z matematyki! Sprawdź!

Blog

Wykorzystaj matematyczną wiedzę jako aktuariusz!


1 minuta czytania

Aktuariusz to jeden z najlepiej opłacanych zawodów powiązanych z matematyką. Osoby, które zdecydują się na tę ścieżkę zawodową muszą się jednak liczyć z wieloletnim przygotowaniem do pracy.

Aby zostać aktuariuszem, sam matematyczny talent nie wystarczy. Najpierw należy zdać specjalny egzamin aktuarialny lub ukończyć jedne z wybranych studiów wyższych. Później czeka nas wieloletnia praktyka pod czujnym okiem mentora w branży.

Wysiłek się jednak opłaca - najlepsi aktuariusze zarabiają nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie! Średnie zarobki wahają się od 10 do 18 tysięcy złotych.

No dobrze, ale czym w ogóle zajmuje się aktuariusz?

Aktuariusze zajmują się przede wszystkim oszacowywaniem ryzyka inwestycyjnego, wspomagając się m.in. analizami matematycznymi. Muszą też skutecznie analizować opłacalność danych produktów (głównie ubezpieczeniowych). Biorą udział w tworzeniu polis ubezpieczeniowych i realizacji planów emerytalnych.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją matematyczną wiedzę, koniecznie sprawdźcie ofertę naszych kursów dwuletnich i rocznych! :)

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Poprzedni Następny

Podobne artykuły

Blog

Jak efektywnie uczyć się matematyki?

Matematyka, tak jak zresztą większość przedmiotów ścisłych, jest dość specyficzna, bo nie da się jej „wykuć na blachę”, ale trzeba ją...

Czytaj więcej
Blog

Jak pomóc dziecku w nauce matematyki?

„Zrozumieć dziecko, aby być przez niego zrozumianym”. D. Zaremba, doktor nauk matematycznych i autorka książki „Jak tłumaczyć dzieciom...

Czytaj więcej

Matematyka bez tajemnic

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapoznałem się i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych